Gdzie sprawdzą się balustrady szklane?

Szkło cieszy się coraz większą popularnością jako uzupełnienie nowoczesnych domów i wnętrz. Do jego licznych zalet należy fakt, że występuje ono w niezliczonych wariantach estetycznych – w zależności od własnych preferencji oraz stylistyki wystroju pomieszczenia możemy więc użyć szkła mlecznego, przejrzystego, a także piaskowanego czy w wersji barwnej z wybranym przez nas wzorem graficznym.

Balustrady szklane – stylowe i uniwersalne

Balustrady ze szkła stanowią element dekoracyjny o szerokim zastosowaniu – świetnie sprawdzą się zarówno na tarasie lub balkonie, jak i na schodach wewnętrznych i półpiętrach. Doskonale uzupełnią zarówno wystrój prywatnego domu, jak i biurowca czy galerii handlowej. Jeśli zestawimy je z metalem lub kamieniem, uzyskamy oryginalne połączenie, które nada budynkowi czy wnętrzu niepowtarzalny charakter. Dodatkową zaletą takiego zestawienia jest jego trwałość – zarówno hartowane szkło, które stosuje się do balustrad, jak i metal czy kamień to materiały odporne na działanie czynników zewnętrznych. Nie będziemy więc musieli martwić się, że zostaną zniszczone przez wilgoć lub że szkło popęka pod wpływem gradu.

Balustrady szklane to doskonałe uzupełnienie budynków i wnętrz o nowoczesnym wyglądzie. Jeśli jednak futurystyczne aranżacje z metalu i szkła nie trafiają w nasz gust, nie wahajmy się eksperymentować. Nieoczywiste połączenia różniących się od siebie stylów niekoniecznie muszą się gryźć – często okazują się wręcz piękniejsze i bardziej interesujące od zachowawczych rozwiązań. Subtelna snycerka starego drewnianego balkonu może zostać wspaniale uwydatniona przez połączenie z minimalistyczną szklaną taflą. Schody wewnętrzne o klasycznym wyglądzie nabiorą nowego charakteru, jeśli wzbogacimy je delikatną balustradą o mlecznym odcieniu. Ponadto połączenie szkła z drewnem sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przytulne, zapanuje w nim atmosfera komfortu i bezpieczeństwa. Taki zestaw sprawdzi się również w mieszkaniach loftowych – będzie doskonale komponować się z przestronnymi pomieszczeniami i ścianami z gołych cegieł, podkreślając ich surowy industrialny charakter.