Rodzaje szkła do kabiny prysznicowej

Szkło wykorzystywane do produkcji kabin prysznicowych musi być trwałe, odporne na uszkodzenia i łatwe do utrzymania w czystości. Sprawdź, jakie rodzaje szkła posiadają te cechy!

Jakie szkło stosuje się w kabinach prysznicowych?

Kabiny prysznicowe każdego dnia wystawiane są na działanie skrajnych temperatur. Oprócz tego mają bezpośrednią styczność z kamieniem i nalotami wapiennymi, które są trudne do usunięcia i nierzadko wymagają stosowania silnych chemicznych środków. By wykorzystywane w kabinach szkło było niewrażliwe na działanie tych czynników, poddaje się je hartowaniu. Szkło hartowane jest nawet 5 razy bardziej odporne na uszkodzenia niż szkło zwykłe. Co więcej, jeżeli zostanie stłuczone, rozpadnie się na drobne, tępo zakończone fragmenty niestwarzające ryzyka skaleczenia.

Jeśli zdecydujemy się na dodatkową usługę w postaci pokrycia tafli specjalistyczną NANO powłoką, nasze szklane kabiny prysznicowe będą również znacznie łatwiejsze w czyszczeniu. Dzięki swoim hydrofobowym właściwościom NANO powłoka uchroni kabinę przed osadzaniem się na niej kamienia i nalotów wapiennych, a także powstrzyma działanie korozji. Zapobiegnie też rozwijaniu się niebezpiecznych grzybów i drobnoustrojów. Co więcej, wygładzi ona powierzchnię szkła, przez co oczyszczanie go z zaschniętych kropli wody stanie się jeszcze łatwiejsze. Jedyne, czego będziemy potrzebować, to łagodny środek czyszczący i wilgotna ściereczka.

Oprócz szkła hartowanego o charakterze klasycznym Centrum Obróbki Szkła oferuje również jego następujące wersje:

  • antisol – jest to szkło barwione występujące w wariantach czarnym, brązowym oraz grafitowoszarym;
  • optiwhite – specjalny rodzaj szkła, którego obróbka obejmuje redukcję charakterystycznej zielonej poświaty.

 

Każdy z wymienionych wariantów hartowanego szkła może zostać zaprojektowany indywidualnie oraz ozdobiony na życzenie Klienta. Firma oferuje m.in. usługi grawerowania, malowania czy piaskowania, które mogą obejmować zarówno całość, jak i części poszczególnych komponentów.